Barbara Nakiranda

Na začátku roku 2019 jsme adoptovaly holčičku z Ugandy. Holčička se jmenuje Barbara Nakiranda.
Barbaře je 12 let a spolu s rodiči a 3 sourozenci bydlí ve vesničce Buikwe. Barbara má ještě 2 starší sestry. Jedna už se vdala a s rodinou nebydlí, druhá je na internátě a domů jezdí jen na prázdniny. Ostatní děti chodí do školy, ale pro rodinu je velmi těžké jim kvůli omezeným zdrojům příjmu zajistit výuku. Rodina si přivydělává prodejem kávy, a dokud není zralá, nemohou děti chodit do školy. Otec navíc utrpěl zranění hrudníku a je HIV pozitivní, a tak nemůže pracovat tolik, kolik by si přál. Barbara je slušná, vstřícná a dobře vychovaná dívka. S kamarády ráda nacvičuje různé scénky a také si ráda hraje na učitelku, kterou by s jednou chtěla stát. Během vyučování dává pozor a hlásí se, je mezi 5 nejlepšími ve třídě. Ve škole ji moc baví psaní a angličtina.

Abychom mohly adopci zaplatit, tak každý rok pořádáme dobročinnou kavárnu, na které prodáváme výrobky našich světlušek, skautek a rádkyň. Tuto akci uskutečňujeme v neděli, aby se do ní mohli zastavit lidé po ranní i hlavní mši svaté.
Společně jsme takto už vybraly přes 44 000 Kč! Všem moc děkujeme.