NOVÝ ODDÍLOVÝ ROK 2022/2023

Srdečně zveme všechny nové i stávající členy oddílu na Zahajovačku nového oddílového roku 2022/2023! Zahajovačka se bude konat v neděli 4.9. od 15:00 v klubovně KD v Kopřivnici (vchod do klubovny je zezadu KD). Určitě nezapomeň kroj – pokud máte a rozvrh hodin! Těšíme se na Vás! Rádkyně Jitřenek

Informace pro nováčky
– Jsme oddíl s rozšířenou duchovní výchovou – společenství světlušek a skautek vyznávajících katolickou víru v jednoho Boha.
Na schůzkách a akcích se modlíme, pokud společně trávíme neděli na nějaké akci, jdeme na mši svatou. Také míváme párkrát za rok duchovní program, který si připraví buď rádkyně nebo je osloven místní kněz.
– Do oddílu přibíráme děti, které tento rok v září nastoupí do 1. třídy a výš.
– V oddíle funguje družinový systém. Družinky (dle věku) se schází 1x týdne na 2hodiny na schůzce se svou rádkyní. Rádkyně pro svou družinku vždy chystá program na celou schůzku. Program je zaměřený na skautské vzdělávání, na hru, na sport a na všeobecný přehled.
– Párkrát za měsíc jsou tzv. oddílové akce, kdy se scházíme jako celý oddíl (všechny družinky a rádkyně) a trávíme spolu čas. Chodíme na výpravy, navštěvujeme zajímavá i zábavná místa, sportujeme a snažíme se využívat všeho zajímavého, co máme právě k dispozici. Ať už se jedná třeba o sníh v zimě nebo nějakou pomoc pro někoho, kdo ji potřebuje. Oddílový rok se zakončí táborem, na který jezdíme společně na 14 dní do přírody a všechno potřebné si zde vybudujeme.
– Registrační poplatek se platí 700Kč/rok, ve kterém je zahrnuto převážně pojištění pro Vaše dítě a malá část z toho na provoz oddílu. Veškerý program pro členy chystají rádkyně ve svém volném čase a zdarma. Být rádkyní je totiž na prvním místě službou, která mnohdy jednoduchá vůbec není. Proto Vás prosíme o spolupráci – komunikujte prosím, abychom věděly, zda naše práce není zbytečná. Děkujeme!
V případě dotazů se na nás nebojte obrátit:-)