#Skautingdoma

Nedávno začal nový oddílový rok, zašli jsme si na pár schůzek a těšili jsme se, až se naučíme plno nových věcí a splníme nějakou tu odborku a už zase musíme zůstat doma. Je to otrava, co? My pro vás ale máme tip, jak ty odborky splnit i doma!

Koroodborky

Momentálně je šest odborek (odkaz na ně najdeš pod článkem) upraveno tak, aby je bylo možno plnit i za současné situace. Při plnění odborek vás prosíme, dodržujte nařízení vlády (odborku Geocacher/Geocacherka doporučujeme jen těm, kteří k tomu mají příležitost v podobně parku, lesa… při hledání kešek mějte roušky a dodržujte rozestupy). Přejeme hodně štěstí!

Nejčastější dotazy

Jak si mám vybrat patrona?

Popros někoho z rodičů či sourozenců, zda by se nemohli stát tvými patrony. Nevadí, že dané věci nerozumí tolik jako ty. Hodnotit můžou podle toho, zda jim úkol dobře předvedeš.

Najdi si online patrona. Plňte společně online s kamarádek či kamarádkou. Popros kamaráda/kamarádku, aby ti dělala online patrona/patronku.

Domluvte se v družině a plňte všichni v družině (pozor, plňte sami, sdílejte si výsledky). Patronem/patronkou je pak např. tvůj rádce/rádkyně.

Opravdu po splnění můžu získat nášivku?

Ano. Úkoly jsme upravovali tak, aby byla zachovaná obtížnost.

Co se stane, když mám splněnou část odborky už teď?

Pokud máš splněnou už část odborky, kterou jsme upravili, můžeš pokračovat v plnění (zjisti, kolik úkolů ti chybí a ty poté splň v upravené odborkce #skautingdoma)

Vlčci a světýlka

Ani světlušky o zábavu nepřijdou. Kdo si už teď brousí zuby na nějaké světýlko, které by chtěl splnit na táboře, může poprosit rodiče a s nimi kouknout na tenhle seznam úkolů, které lze splnit i doma. Jejich splnění si pečlivě poznač, na táboře pak splníš zbývající úkoly a světýlko je tvoje!